مزیت های استفاده از لوله کاروگیت سوراخدار در زهکشی کشاورزی

زهکشی به روش های تسریع بخش خروج آب از زمین های کشاورزی گفته می شود.زهکشی از روش های مرسوم و قدیمی هیدرولوژی آب بوده و همچنان هم هست.زهکشی آب های سطحی و زیرزمینی می تواند روند ناپایداری خاک را تا حد زیادی کاهش دهد و خاک را از نظر کیفی کاملا سالم نگاه دارد.

استفاده از لوله کاروگیت مرسوم ترین روش برای خارج کردن آب های سطحی و زیرزمینی در زمین های کشاورزی می باشد.اگر با لوله های کاروگیت تا به حال مواجه شده باشید، متوجه خواهید شد که این لوله ها بسیار مقاومند و اگر روی آن ها بایستید و با فشار وزنتان به آن ها ضربه بزنید، هیچ تغییر شکل نهایی در آن ها به وجود نخواهد آمد و این لوله ها تا حد زیادی حالت ارتجاعی به خود می گیرند.

کشاورزی نوین و مقابله با دردسر های آن با لوله های پلیمری کاروگیت

همه کشاورزان می دانند که آسیب دیدگی تمامی لوله های کشاورزی در برخورد با ادوات و ماشین آلات کشاورزی یکی از مشکلات عمده در این زمینه می باشد.هر چقدر هم خط لوله امن و موثر راه اندازی شود، زمین های کشاورزی تماما در هر نقطه خود استفاده می شوند و به منظور شخم زدن خاک و چیدن محصولات مانند گندم، به تراکتورها و کمباین و حتی گاها گاو آهن ها نیاز است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به کاربرد لوله های پلی اتیلنی در کشاورزی مراجعه کنید.

مقاومت در برابر ضربه لوله کاروگیت (حرکت های تراکتورها در زمین های کشاورزی)

تراکتورها با وزن بالای خود (حدودا ۳۰۰۰ کیلوگرم) می توانند مقاومت هر نوع لوله ای را تحلیل ببرند.پس از مدتی پدیده “خستگی لوله” پیش می آید و لوله از نظر مقاومتی به مشکل بر خواهد خورد.

راجع به پدیده موج و خستگی لوله های پلی اتیلنی در مقاله لوله های pe100 به چه معناست صحبت شده است!

خوشبختانه لوله های کاروگیت پلی اتیلنی در برابر انواع ضربه بسیار مقاومت.مکانیزم ساخت این لوله ها برای جا به جایی فاضلاب های عظیم صنعتی با مواد جامد است.لذا بر همین اساس این لوله ها طوری طراحی شده اند که هم بتوانند ضربه مواد جامد همراه با آب را در خط لوله صاف تحمل کنند و هم ضربه های ناشی از جامدات در تغییر زاویه خط لوله.

مقاله کمک کننده : لوله های پلی اتیلنی فاضلابی

لذا از لوله کاروگیت می توان در زهکشی آب های سطحی و همچنین آب های زیرزمینی استفاده کرد بدون نگرانی فرسایش آن! لوله ها هم می توانند رو کار استفاده شوند (بدون نگرانی تغییر شکل فیزیکی آن ها) و هم بصورت زیر کار (بدون نگرانی فشار مکانیکی خاک و میکروارگانیسم ها).

عدم ارزش غذایی لوله کاروگیت برای میکروارگانیسم ها

موجودات میکروسکوبی داخل خاک اغلب می توانند به لوله ها صدمه بزنند و باعث خوردگی آن ها شوند.این موجودات با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیستند و اثرات غیر مستقیم خود را بر روی خط لوله می گذارند.لوله های کاروگیت بنا به پایه شیمیایی خود (پلیمر) ارزش غذایی ندارند لذا تحت تاثیر میکروارگانیسم ها، کرم ها و موریانه ها قرار نمی گیرند.

مدیریت سفره های آب زیرزمینی در راستای حفظ محیط زیست

سفره های آب زیر زمینی اگر به درستی مدیریت نشوند، می توانند آسیب شدیدی به سطح کیفی خاک برسانند.با استفاده از لوله های اسپیرال سوراخدار تا حد زیادی این سفره ها به درستی مدیریت شده و چه بسا بتوان از آن ها به سود دهی های اقتصادی رسید.

چه سایز لوله برای زهکشی زمین های کشاورزی مناسب است؟

لوله های پلی اتیلنی کشاورزی از کوچکترین سایز کارآمد (۲ اینچ یا ۶۰ میلیمتر) تا بزرگترین سایز (۶۰ اینچ یا ۱۵۰۰ میلیمتر) توسط انرژی سازان تولید می شود.

اتصالات لوله های کاروگیت و طیف وسیع آن

اتصالات این لوله ها به راحتی نصب می شوند و از سه راه، زانو ها تا چهار راه و … موجود است.

مطالب مرتبط :

بزرگترین کارخانه لوله پلی اتیلن در ایران

لوله پلی اتیلن چیست و چه کاربردهایی دارد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *