منهول پلی اتیلن چیست؟

منهول پلی اتیلن بسیار مورد استفاده،ارزان قیمت،پرکاربرد بانصب راحت و حمل راحت و سایز مختلف و ارتفاع مختلف و انعطاف پذیر در سایز و… است.

منهول پلی اتیلن بسیار مورد استفاده،ارزان قیمت،پرکاربرد بانصب راحت و حمل راحت و سایز مختلف و ارتفاع مختلف و انعطاف پذیر در سایز و… است

منهول پلی اتیلن

امروزه استفاده از منهول پلی اتیلن در بازار گسترش یافته است و در بسیاری از پروژه های فاضلاب از منهول با جنس پلیمر استفاده می کنند که مزایای بیشتری نسبت به سایر منهول دارد و بنابراین دوام آن به نسبت افزایش می یابد. در ادامه درباره ی این ویژگی ها صحبت خواهیم کرد.

با اینکه اغلب پروژه های فاضلاب کشی شهری در بسیاری از کلان شهر ها بافت قدیمی دارد اما هنوز هم می توان برای جایگزینی لوله های بتنی فاضلاب، از مواد بهتری استفاده نمود. منهول پلی اتیلن از جمله لوله هایی است که برای اتصال فاضلاب ها به یکدیگر به کار می رود که نقش دسترسی را به سیستم های فاضلابی بر عهده دارد.

ویژگی های مختلف منهول پلی اتیلن سبب شده تا اغلب در پروژه ها از این محصولات استفاده کنند که در ادامه به آن می پردازیم.

مزایای منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلن به صورت چند وجهی ساخته می شود و در نتیجه امکان اتصال انشعابات مختلف لوله پلی اتیلن را فراهم می کند. این در حالیست که لوله های بتنی تنها به صورت گرد ساخته می شوند و اتصال سایر لوله ها به آن ها به سختی صورت می گیرد.

بنابراین برای تهیه ی منهول پلی اتیلن بهتر است به نوع سیستم های فاضلابی دقت نمود که استفاده از این جنس مهمولا توصیه می شود. دوام و عمر طولانی منهول پلی اتیلن بسیاری از مدیران پروژه ها را مجاب کرده است تا از این محصول استفاده کنند. مسلما با افزایش عمر منهول پلی اتیلن، تعویض اتصالات و لوله ها نیز کاهش می یابد و عملکرد سیستم های فاضلابی در طول سالیان طولانی تغییری نمی کند.

همچنین منهول لوله پلی اتیلن می تواند به مدت یک سال و یا بیشتر زیر نور آفتاب دوام بیاورد و موادی که در این محصول استفاده می شود، اغلب آن را از پرتو های نور خورشید در امان نگاه خواهد داشت. بنابراین نیازی به استفاده ی سریع منهول پلی اتیلن در پروژه ها نبوده و امکان نگهداری آن وجود دارد.
یکی از مزایای عمده ی منهول پلی اتیلن، مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی مختلف می باشد. با این وجود این نوع لوله ها در برابر ضربه مقاومت چندانی نداشته که در زیر زمین و بعد از کار گذاشتن آن، امکان ضربه نیز به آن ها وجود ندارد.
لوله آنلاین، مرکزی برای تهیه ی منهول پلی اتیلن می باشد که با افزایش کیفیت ساخت این لوله ها در بازار شناخته شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *