حمل لوله زهکش

حمل لوله زهکش بسیار راحت و ساده است بسیار سبک است و بصورت کلاف قابل حمل است

حمل لوله زهکش بسیار راحت و ساده است بسیار سبک است و بصورت کلاف قابل حمل است

حمل لوله زهکش

برای حمل لوله زهکش نکات مهمی یاد آوری می شود که اغلب مدیران پروژه از آن غافل هستند. با تولید لوله زهکش پلی اتیلن، افزایش کیفیت حمل لوله زهکش اهمیت بیشتری یافته زیرا شرایط برای آسیب و صدمه به لوله ها بعد از خرید برای مشتریان بسیار بیشتر شده است.
اغلب مدیران پروژه های کشاورزی و ساختمانی به اهمیت حمل لوله زهکش توجهی ندارند و لذا بعد از گذشت زمان کوتاهی شاهد عدم عملکرد این لوله ها خواهیم بود. در واقع با حمل لوله زهکش به صورت صحیح می توان از بسیاری از مشکلات موجود بعد از پایان یافتن عملیات جلوگیری نمود. آسیب در حین حمل لوله زهکش در مواردی که از لوله های پلی اتیلن در تولید استفاده می شود، بیشتر خواهد بود زیرا مقاومت این لوله ها به دلیل پلاستیکی بودن در برابر ضربه کمتر است

نکات مهم در حمل لوله زهکش

قبل از حمل لوله زهکش بهتر است از سالم بودن ماشین حمل مطمئن شد و کف ماشین به صورت کامل بررسی گردد. مسلما در صورتی که لوله زهکش روی میخ یا شیء تیزی قرار بگیرد در اثر فشار، سریعا سوراخ شده و آسیب خواهد دید.
همچنین لوله زهکش می بایست در حین حمل به خوبی محکم شود اما طناب ها و یا سیم های بکس که روی لوله قرار می گیرند باید همراه محافظ باشند تا در اثر فشار موجود، تغییر شکل ندهند.
بعد از حمل لوله زهکش نوبت به تخلیه ی لوله ها می رسد که اهمیت دو چندانی نسبت به حمل دارد. غلطاندن لوله زهکش بعد از تخلیه، کار بسیار اشتباهی است و می تواند سریعا این لوله ها را آسیب پذیر نماید.
همچنین بعد از حمل لوله زهکش می بایست مکان مناسبی را برای این لوله ها در نظر گرفت تا در مدت انجام پروژه نیازی به جا به جایی آن ها وجود نداشته باشد.
از طرفی معمولا بعد از حمل لوله زهکش بهتر است سریعا از لوله ها استفاده کرد و این لوله ها در زیر نور آفتاب امکان آسیب دارند. در واقع با اینکه مقاومت لوله های پلی اتیلن در برابر نور بیشتر از سایر لوله ها می باشد اما باید بعد از قرار گیری آن ها در این شرایط، از ضربه زدن به آن ها خودداری نمود زیرا خاصیت شکنندگی زیادی خواهند داشت.
حمل لوله زهکش بر اساس شرایط در نظر گرفته می شود و نمی توان تمامی استاندارد ها را در این بین رعایت نمود اما کیفیت کار روی عملکرد لوله ها تاثیر گذار خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *