خرید نایلون کشاورزی

راهنمای خرید نایلون کشاورزی +  مشخصات

همواره یکی از نکات مورد توجه برای کشاورزان را میتوان، حفظ کیفیت محصولات کشاورزی عنوان کرد. این امر به دلیل تاثیری که در میزان فروش محصولات و همچنین رضایت مصرف کنندگان میتواند داشته باشد، برای افراد زیادی حائز اهمیت است. در حال حاضر استفاده از نایلون های کشاورزی متداولترین روش مراقبت و حفظ کیفیت محصولات کشاورزی به شمار می رود که به آن ها اصطلاحا نایلون های عریض نیز گفته می شود.

این نایلون ها بر پایه‌ی پلی‌اتیلن ساخته شده و در صنعت کشاورزی کاربرد بسیار زیادی دارند. برای تهیه نایلون های کشاورزی لازم است تا از ابعاد، ضخامت و جنس نایلون مورد نظر خود اطلاع داشته و بر اساس آن خرید خود را انجام دهید.

چنانچه نسبت به آشنایی با انواع نایلون های کشاورزی موجود در بازار و کاربرد آنها علاقه مند هستید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

خرید نایلون کشاورزی

مشخصات نایلون های کشاورزی

همانطور که اشاره شد، نایلون های کشاورزی یا عریض عموما برای بسته بندی محصولات گلخانه ای و تولیدات کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که استفاده از این نایلون ها  صرفا به مراقبت از محصولات محدود نشده و کاربرد های دیگری نیز دارند. که از مهمترین آنها میتوان به جداسازی فضای گلخانه ها، جلوگیری از ورود و خروج گرما و ثابت نگه داشتن دما اشاره کرد.

نایلون های کشاوری موجود در بازار به‌صورت رولی تولید شده و در عرض های ۱٫۵ الی ۱۸ متر به فروش می رسند. ضخامت این نایلون ها عموما بر اساس تعداد لایه ها مشخص شده و به صورت نمونه های یک، دو، سه، پنج و هشت لایه طبقه بندی می شوند.

قیمت انواع نایلون کشاورزی

قیمت انواع نایلون کشاورزی

آشنایی با انواع نایلون های کشاورزی

برای خرید نایلون های کشاورزی اطلاع از محصولات موجود در بازار و کاربرد هر کدام، نکته مهمی به شمار می رود. در حالت کلی نایلون های کشاورزی یا عریض به پنج دسته تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

 • نایلون های گلخانه ای

این نایلون ها برای عایق بندی و پوشش سقف گلخانه‌ها مورد استفاده قرار میگیرند.  ضخامت و ابعاد نایلون های گلخانه ای به دلیل کاربرد آنها عموما بالا بوده و دارای استفاده های زیادی می باشند. مهمترین افزودنی استفاده شده در ترکیب این نایلون ها uv است. این افزودنی موجب افزایش طول عمر و همچنین مقاومت نایلون در مقابل نور خورشید می شود.

 • نایلون های ضدعفونی کننده خاک

نایلون های ضد عفونی کننده خاک از ترکیبات ضد باکتری برخوردار بوده و در برابر سوراخ شدن و نفوذ حشرات مزاحم مقاوم هستند. این نایلون‌ها برای ضدعفونی کردن و محافظت از موجودات مفید خاک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • نایلون های مالچ

نایلون های کشاورزی مالچ به عنوان پوشش یر روی سطح خاک قرار گرفته و عموما برای تولید سبزیجات و نهال‌های تازه کشت شده، استفاده ‌می‌شوند. این نایلون ها خاصیت ضد رطوبت داشته و به رشد نهال کمک زیادی میکنند.

 • نایلون های علوفه

نایلون های علوفه دارای وزن بسیار سنگینی هستند و برای افزایش طول عمر علوفه و همچنین چاپ مورد استفاده قرار می‌گیرند.  این نایلون ها عموما سبز رنگ هستند.

 • نایلون‌های مشکی

نایلون های مشکی بر خلاف موراد بالا دارای کاربرد زیادی نبوده و بیشتر برای پوشاندن سطح خاک نهال‌ها و جذب نور در مناطق آفتابی مورد استفاده قرار میگیرند.

شرایط نگهداری از نایلون های کشاورزی

اهمیت استفاده از نایلون های کشاورزی مسئله ای است که باید به صورت جدی به آن توجه داشت. این نایلون ها در درسته بندی های مختلف در بازار ارائه شده و به عبارتی ضامن حفظ کیفیت محصولات به شمار می روند.

از مهمترین اقدامات برای نگهداری صحیح نایلون های کشاورزی میتوان به موراد زیر اشاره کرد:

 • قرار دادن رول ها به حالت افقی به منظور جلوگیری از تغییر شکل دوکی ها
 • اجتناب از قرار دادن رول ها در معرض تابش مستقیم نور خورشید
 • استفاده از مکان سربسته و به دور از رطوبت برای نگهداری رول ها
 • خشک کردن محل جمع کردن رول ها به منظور جلوگیری از مشتعل شدن آن ها

 

مهم ترین کاربرد نایلون های کشاورزی

از مهمترین مزایا و کاربرد های استفاده از نایلون های کشاورزی می‌ توان به زمان برداشت محصولات اشاره کرد. با استفاده از این نایلون‌ ها محصولات کشاوری چیزی حدود ۲ الی ۳ هفته زودتر به بار آمده و در نتیجه می‌ توان با عرضه آن ها‌ خارج از فصل محصول، به سود خوبی دست پیدا کرد. همانطور که اشاره کردیم،  این نایلون ها در حوزه های مختلف کاربرد زیادی دارند و صرفا محدود به صنایع کشاورزی نمی شود. به عنوان مثال صنایع ساختمان سازی و دامپروری از دیگر مشتریان این نایلون ها به شمار می روند. در ادامه شما را با چند مورد از این کابردها آشنا میکنیم.

 • امکان کشت سالم و اصولی گیاهان و نهال ها
 • ضدعفونی کردن خاک و جلوگیری از سرایت رطوبت و حشرات مضر به زمین های کشاورزی
 • مسقف کردن و عایق بندی گلخانه ها و جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید
 • عایق بندی اسکلت های ساختمانی
 • جلوگیری از رشد علف های هرز در زمین های کشاورزی
 • بسته بندی تولیدات کشاورزی

 

لیست قیمت نایلون های کشاورزی

قیمت خرید نایلون های کشاورزی با در نظر گرفتن پارامترهای زیادی محاسبه می شود. در حالت کلی قیمت نایلون ها بر اساس ترکیبات مورد استفاده (افزودنی ها) و نوع کاربرد آنها متفاوت بوده و برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های ذکر شده در سایت تماس حاصل کرده و از طریق تماس با ما اقدام کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *