کیت انشعاب فاضلاب شهری

کیت انشعاب فاضلاب شهری | سیفون | انشعابگیر

جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب از ساختمان ها همواره از مسائل مهم تمامی مجموعه های مسکونی به شمار میرود؛ به همین دلیل مهندسان و کارشناسان به دنبال استفاده از مواد و مصالح مرغوب برای استفاده در سیستم انتقال فاضلاب هستند. برای این کار پیش از هر چیز افراد میبایست با بخش های مهم این خط انتقال آشنا بوده و ابزارهای پرکاربرد آن را بشناسند. از جمله این موارد میتوان به کیت انشعاب فاضلاب اشاره کرد که از آن به منظور اتصال شبکه فاضلاب شهری به منازل استفاده می شود. این کیت ها عموما در سایز های ۱۱۰ الی ۱۶۰ میلی متر عرضه شده و جنس لوله بکار گرفته شده در آنها، لوله تک لایه سفید می باشد.

این مقاله را در انرزیسازان مطالعه می کنید.

انشعابگیر فاضلابی و روش های متداول آن

امروزه برای انشعابگیری فاضلاب شهری در اکثر مواقع از روش مستقیم، استفاده می‌شود. انشعابگیری به روش مستقیم به دلیل تخصیص انشعابات به تمام بخش های ساختمان و در پی آن افزایش بهره‌وری و عدم انتشار بوی فاضلاب در مجموعه های مسکونی به مراتب مزایای بیشتری از سایر روش ها میتواند داشته باشد. در کنار این روش استفاده از انشعابگیر رزوه‌ای نیز یک روش سریع و آسان برای استفاده در خطوط فاضلاب کم‌فشار میتواند باشد. انشعابگیرهای رزوه‌ای معمولاً‌ از جنس پلی اتیلن تک جداره، دوجداره کاروگیت، لوله اسپیرال پلی اتیلن و لوله‌های PVC و با ضخامت ۶ تا ۴۰ میلی‌متر هستند که به صورت دو تکه‌ای،‌ سه تکه‌ ای و چهار تکه‌ ای به بازار عرضه می شوند.

کیت انشعاب فاضلاب

کیت های انشعاب از جمله اتصالات پرکاربرد سیستم های فاضلاب شهری و مسکونی به شمار می روند که طبق استانداردهای موجود مدل های به کار رفته برای پروژه های مسکونی به صورت غیرمدفون و داخل داکت های تاسیساتی نصب و اجرا میگردند. این کیت ها باید علاوه بر تحمل فشارهای مکانیکی، از قابلیت تحمل بار ترافیکی و تکان های ناشی از بارگذاری خارجی نیز برخوردار باشند.

سیفون مخصوص کیت انشعاب فاضلاب

امروزه در اغلب کیت های انشعاب فاضلاب که امروزه در بازار به چشم خورند، یک عدد سیفون مخصوص نیز قرار داده شده است. طرح این سیفون دارای آب بند مناسب H شکل به منظور جلوگیری از انتقال بو از شبکه فاضلاب به داخل منازل میگردد. این سیفون ها همچنین دارای پایه نگهدارنده بوده و به وسیله آن براحتی بر روی سطح صاف قرار میگیرند.

ویژگی های کیت انشعاب فاضلاب شرکت …..

  • سبکی و سهولت در نصب
  • مقاومت در برابر خوردگی
  • مقاوم در برابر آتش (نسوز بودن)
  • مقاوم در برابر اسیدها و بازهای موجود در فاضلاب
  • برخورداری از کمترین ضریب انبساط طولی نسبت به سایر پلیمرها
  • فاقد زنگاب، پوسیدگی و رسوب، عدم تغییر رنگ، طعم و بوی آب

تفاوت لوله های فاضلابی داخل و خارج ساختمان

در لوله های فاضلابی داخل ساختمان به دلیل اینکه بار ترافیکی وجود داشته و اتصالات به صورت مدفون کارگذاری میگردند، ضخامت جدار لوله و اتصال کمتر بوده و در نتیجه مقاومت حلقوی یا Ring Stiffness آنها پایین تر می باشد. در صورتی که در لوله های فاضلابی خارج از ساختمان به علت وجود بار ترافیکی نیاز به مقاومت حلقوی بالاتر و در نتیجه ضخامت جداره بیشتری می باشد.

نتیجه گیری

جمع آوری و انتقال فاضلاب از ساختمان ها همواره از دغدغه های مهم کارفرمایان و پیمانکاران مختلف بوده است. امروزه ابزار های مختلفی برای این منظور در سیستم لوله کشی و انشعاب پروزه هی مسکونی استفاده می شود که از مهمترین این موارد کیت های انشعاب فاضلاب است. این کیت ها دارای بخش های مختلفی از قبیل سیفون، پایه نگهدارنده، لوله تک لایه و … هستند که در در مقاله فوق به برخی از ویژگی های آنها اشاره شد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست قیمت این محصولات میتاونید از طریق صفحه تماس با ما با انرژیسازان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

انشعابگیر فاضلاب به روش مستقیم شامل چه مزایایی است؟

امکان تخصیص انشعابات به تمام بخش های ساختمان، افزایش بهره‌وری و عدم انتشار بوی فاضلاب در مجموعه های مسکنی.

از مهمترین ویژگی های کیت انشعاب فاضلاب شرکت …… به چند مورد اشاره نمایید؟

سبکی و سهولت در نصب، مقاومت در برابر خوردگی، مقاوم در برابر آتش (نسوز بودن)، مقاوم در برابر اسیدها و بازهای موجود در فاضلاب.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *