تولید لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت 250

تکنولوژی تولید لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر

در تولید لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر دو میله مذاب وارد یک کلگی شده و یه صورت جداگانه تبدیل به لوله می شوند. سپس مذاب های پیش شکل گرفته وارد دو دای درون هم شده و به شکل دو لوه با قطر مشخص ایجاد میشود. برای شکل دهی جداره خارجی لوله پلی اتیلن

تکنولوژی تولید لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر

روش تولید لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر عبارت است  از تکنولوژی کاروگیت و تکنولوژی پرو فیل پیچی کرتیوب

تجهزات خط تولید لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر عبارتند از:

  • میکسر و انتقال دهنده
  • اکسترودر
  • دای و کارو گیتور
  • حوض خنک کن
  • دستگاه برش

در بخش ۱ گرانول های پلی اتیلن به نسبت های مشخص با مستربچ های دوده رنگ زرد و Anti-UV مخلوط شده است و پس از خشک شدن به داخل اکسترودر منتقل میشود .
در بخش۲ با استفاده از دو اکسترودر مواد از حالت جامد به شکل دو میله مذاب همگن تبدیل می گردند.

در بخش ۳ با استفاده از کلگی میله های مذاب به شکل لوله مذاب در می آید .در تولید لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر دو میله مذاب وارد یک کلگی شده و یه صورت جداگانه تبدیل به لوله می شوند. سپس مذاب های پیش شکل گرفته وارد دو دای درون هم شده و به شکل دو لوه با قطر مشخص ایجاد میشود. برای شکل دهی جداره خارجی لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر ابتدا یکی از لوله مذاب از دای خارج شده و در اثر فشار منفی (خلا) در پشت قالب کارو گیتور لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر به قالب چسبیده تا شکل جداره خارجی حاصل گردد. سپس لایه داخلی لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر اندکی جلوتر از خروجی لایه اول لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر از دای خارج شده وبه لایه کاروگیت خارجی لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر چسبیده  و بر روی یک مندرل نسبتا کوتاه و خنک حرکت کرده ودر نهایت از کاروگیتور لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر با دمایی حدود ۵۰و ۶۰ درجه سانتیگراد خارج می شود.

تولید لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت

شکل دهی وخنک کاری لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر به طور همزمان درون قالبهای کاروگیتور لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر انجام میشود . معمولا خنک کاری لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر توسط هوای خنک یا جریان آب انجام می گیرد. آنچه که به عنوان یک معیار از عملکرد مناسب خنک کاری در نظر گرفته میشود حفظ شکل لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر پس از خروج از قاب ها و همچنین اتصال کامل جداره خارجی و داخلی می باشد.

کارو گیتور به گونه ای ساخته می شود که  لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر هنگام خروج از آن کاملا خنک شده باشد . اما چون حالت برای لوله های بزرگ یا لوله های کوچک  با سرعت تولید بالا بسیار سخت می باشد یک تانک خنک کننده بعد از کارو گیتور تعبیه میگردد .

معمولا در بخش آخر برای لوله کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر بعد از تانک خنک کننده کشنده قرار میگیرد بر خلاف لوله های تک جداره کشنده دارای فک های متحرک طویل نیست بلکه دارای شکل ساده تر  چرخ مانند است که با توجه به ساختار کنگره ای دیواره خارجی لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر را به سمت جلو هدایت می کند. لازم به ذکر است که برای لوله کوچک خود کاروگیتور هم مثل یک کشنده عمل میکند .سرعت چرخش قالب ها در کارو گیتور بر ساختار و کیفیت محصول تولیدی اثر میگذارد. در نهایت لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت ۲۵۰ میلیمتر توسط یک اره محرک که متناسب با سرعت محوری لوله می باشد بریده شده وپس از کنترل وضعیت ظاهری به واحد انبار منتقل می گردد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *