نصب لوله زهکش

نصب لوله زهکش

نصب لوله زهکش به دلیل سبکی و انعطاف پذیری کار راحت و دقیقی ست

نصب لوله زهکش به دلیل سبکی و انعطاف پذیری کار راحت و دقیقی ست

نصب لوله زهکش

شاید یکی از موارد پر اهمیت در اجرای پروژه های مختلف استفاده از تجهیزات و کارشناسان برای نصب لوله زهکش به صورت دقیق باشد. اجرای عملیات نصب باید به گونه ای باشد تا بیشترین بازدهی را بتوان از این لوله ها دریافت کرد. این روند به وجود تعداد شیار های موجود در لوله زهکش نیز بستگی دارد.
بسیاری از مردم و حتی کارشناسان اهمیت نصب لوله زهکش را نمی دانند و تصور عوام بر این است که نصب لوله زهکش می تواند به راحتی و بدون حضور کارشناس انجام شود. اما این اهمیت زمانی بارز می شود که پس از نصب کارایی لازم از لوله بدست نمی آید. همانطور که می دانید نصب لوله زهکش در موارد کشاورزی و بسیاری از مکان ها برای تخلیه ی آب اضافی صورت می گیرد و اجرای عملیات آن نیازمند دانش فنی می باشد

مواردی باید هنگام نصب لوله زهکش رعایت نمود

در هنگام نصب لوله زهکش ابتدا باید با کارشناسان در مورد شیب نصب و عمق آن مشورت نمود. در زمین های کشاورزی این امر بستگی به میزان نفوذ آب در خاک بستگی دارد و باید هنگام نصب بررسی گردد.
همچنین استفاده از شیب زیاد می تواند منجر به حبس هوا درون لوله شود و در نتیجه بازدهی به صفر تمایل پیدا کند. علاوه بر این، در ابتدای نصب باید شن و ماسه به صورت دقیق در کنار لوله زهکش استفاده شود و پس از آن خاک برای پر کردن کناره ها و روی لوله انجام شود.
هنگام نصب لوله زهکش می بایستی انتهای هر لوله از طریق چسب به لوله ی دیگر متصل شود تا عملیات زهکشی در طول مسیر به صورت کامل انجام شود. عمق قرار گیری لوله زهکش نیز اهمیت زیادی هنگام نصب دارد و در زمین های کشاورزی که با ادوات کشاورزی دائما زمین را شخم می زنند، این عمق بیشتر خواهد بود.
هنگام نصب لوله زهکش باید از برخورد محکم لوله و اتصالات آن با ادوات جلوگیری کرد زیرا ممکن است باعث آسیب به دستگاه شده و از طرفی کیفیت کار پایین خواهد آمد. فیلتر هایی که برای عدم انسداد شیار ها هنگام نصب لوله زهکش به کار می رود اهمیت زیادی در ایفای نقش این لوله ها در اجرای عملیات دارد. در مواردی که از شن و ماسه برای این لوله ها استفاده می کنند، می توان عمر مفید نصب لوله زهکش را بالا برد و در نتیجه از انسداد لوله های خرطومی ممانعت به عمل آورد.
مجموعه لوله آنلاین راهنمایی های لازم برای نصب لوله زهکش را در هنگام فروش این لوله ها در اختیار افراد قرار خواهد داد و نگرانی های آن ها را از این بابت کاهش می دهد

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *