Loading...

تولید منهول پلی اتیلن /

تولید منهول پلی اتیلن
منهول پلی اتیلن از مواد پلی اتیلن تولید می شود به روش روتاری و به رنگ زرد مشکی با سایز های مختلف

منهول پلی اتیلن از مواد پلی اتیلن تولید می شود به روش روتاری و به رنگ زرد مشکی با سایز های مختلف

تولید منهول پلی اتیلن


برای تولید منهول پلی اتیلن می بایست شرایط قالب گیری را به دقت رعایت کرد. استفاده از کارشناسان برای قالب گیری درست و تعیین روش آن می تواند کیفیت ساخت و تولید منهول را افزایش دهد. بنابراین شناخت چندین روش از تولید منهول پلی اتیلن می تواند برای خریداران جالب باشد.
یکی از دلایلی که معمولا منهول ها از نظر درجه کیفیت با یکدیگر تفاوت دارند، تغییر در روش تولید منهول پلی اتیلن می باشد. با تغییر در این شرایط می توان کیفیت منهول پلی اتیلن را تغییر داد و در نتیجه بهتر است ابتدا روش قالب گیری که مهم ترین بخش در تولید منهول پلی اتیلن می باشد را بررسی نمود

قالب گیری منهول

در تولید منهول پلی اتیلن روش های قالب گیری متفاوتی وجود دارد که می توان از روی آن شرایط را برای تعیین کیفیت منهول مشخص نمود. یکی از مهم ترین روش هایی که می توان از روی آن کیفیت را سنجید نیز قالب گیری می باشد.
در تولید منهول پلی اتیلن انواع روش های قالب گیری وجود دارد و هر کدام بر حسب شرایط و نظر کارشناسان استفاده می شود

قالب گیری تزریقی


یکی از رایج ترین روش های تولید منهول پلی اتیلن استفاده از قالب گیری تزریقی می باشد. در این روش با فشار پلاستیک ذوب شده به دورن قالب تزریق می شود و پس از سرد شدن شکل قالب را به خود می گیرد. در این روش امکان تولید انبوه و زیاد فراهم بوده و می توان به صورت صنعتی از آن استفاده نمود. مسلما این روش معایب مختلفی نیز دارد که از جمله ی آن می توان به گران بودن تجهیزات برای قالب گیری تزریق در روش تولید منهول پلی اتیلن اشاره کرد. البته باید توجه داشت که قالب گیری تزریقی امکان استفاده از انواع پلاستیک را در یک منهول فراهم می کند.
بسیاری از منهول های تولید شده در بازار از طریق قالب گیری تزریقی تولید می شود و یک روش گسترده و عام برای تولید منهول پلی اتیلن می باشد. البته توجه به شرایط تولید نیز تاثیر زیادی روی انتخاب روش تولید می گذارد، به طوریکه انتظار می رود تا بر حسب شرایط، روش تولید منهول پلی اتیلن نیز تغییر کند.
قالب گیری بادی، حرارتی، فشاری و دورانی نیز از انواع قالب گیری در تولید منهول پلی اتیلن هستند که کمتر از قالب گیری تزریقی در سطح صنعتی استفاده می شوند. کیفیت تولید منهول پلی اتیلن را می توان با مجموعه ی لوله آنلاین بررسی نمود

نظرات
    تولید منهول پلی اتیلن