سپتیک فاضلاب

سپتیک فاضلاب

سپتیک فاضلاب از پلی اتیلن ساخته میشود برای جمع آوری و تصفیه فاضلاب های بیمارستانها و ارگان ها

سپتیک تانک فاضلاب از پلی اتیلن ساخته میشود برای جمع آوری و تصفیه فاضلاب های بیمارستانها و ارگان ها

سپتیک فاضلاب

امروزه در بسیاری از ساختمان ها و آپارتمان ها استفاده از سپتیک فاضلاب برای تصفیه ی فاضلاب های خانگی به امری ضروری تبدیل شده است و بسیاری از مردم به دنبال خرید سپتیک فاضلاب هستند. در ابتدا باید درباره ی نحوه عملکرد این محصول بیشتر آشنا گردید تا انتخاب بهتری صورت گیرد.

یکی از محصولات مهم در صنعت فاضلاب کشی سپتیک فاضلاب می باشد که شاید بسیاری از مردم اطلاعاتی درباره ی آن نداشته باشند. سپتیک فاضلاب از جمله محصولات مهم در ساختمان سازی است که باید مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه به ویژگی های این محصول بیشتر می پردازیم

سپتیک فاضلاب چیست

سپتیک فاضلاب را یک تصفیه ی خانگی می دانند که در ورودی چاه قرار می گیرد. معمولا از سپتیک فاضلاب برای آپارتمان ها و خانه های چند طبقه استفاده می کنند.

سپتیک فاضلاب در دو بخش فاضلاب را تصفیه می کند که بخش اول آن تصفیه ی مکانیکی نام دارد. این بخش با ته نشینی مواد در انتهای سپتیک انجام می شود.

در بخش دوم باکتری های هوازی و غیر هوازی مواد ته نشین شده را تجزیه کرده و گاز حاصل از آن را به بیرون می فرستند. مسلما شرایطی که سبب می شود تا این باکتری فعالیت خود را شروع کنند در سپتیک فاضلاب وجود دارد.
اگرچه از سپتیک فاضلاب در منازل استفاده می شود اما باید میزان ورودی فاضلاب با خروجی آن اندازه گرفته شود. در صورتی که این میزان از ورودی و خروجی با هم برابر نباشند، سپتیک به خوبی عمل نخواهد کرد.

فاضلاب پس از ورود به سپتیک از سرعت حرکت آن کاسته می شود و در نتیجه مواد و املاح موجود در آن ته نشین شده و سپس توسط باکتری های غیر هوازی تجزیه می شوند.

سپتیک فاضلاب را از دو ماده ی بتن و پلاستیک تولید می کنند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد. استفاده از سپتیک فاضلاب بدون استفاده از مواد شوینده الزامی است زیرا ممکن است موجب از بین رفتن باکتری ها در کف آن برای تجزیه ی فاضلاب شود. همچنین بهتر است در هر سال یک یا دو بار مخزن انباره را تخلیه نمود تا روند عملکرد سپتیک فاضلاب تغییری نکند.

امروزه استفاده از سپتیک فاضلاب چند بخشی رایج شده است زیرا می توان از خروج مواد همراه مایع در فاضلاب جلوگیری کرد و عمل تصفیه نیز به خوبی انجام می شود. لوله آنلاین، مرکزی معتبر برای فروش سپتیک فاضلاب می باشد

2 پاسخ
  1. حسین
    حسین گفته:

    با سلام،
    تعدادی سپتیک تانک مورد نیاز می باشد. لطفا مشخصات (ابعادی، قیمت و…) مخازن از جنس PVC را ارسال فرمائید تا در صورت تایید بخش HSE این مجموعه، تهیه گردد. با تشکر

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *