طول عمر لوله پلی اتیلن

طول عمر لوله پلی اتیلن چقدر است؟ (مطالعات ppi)

در اکتبر ۲۰۰۹، یک مرکز تحقیقاتی به نام Plastics Pipe Institute اعلام کرد که یک مطالعه انجام شده توسط یک آزمایشگاه به نام jana طول عمر مفید لوله پلی اتیلن را ۱۰۰+ سال در یک سیستم آبرسانی شهری برآورد کرده است.

این تحقیقات لوله های پلی اتیلنی آب آشامیدنی را بسیار کاربردی کرد بخصوص در استفاده شبکه های زیرزمینی و شهری.این مطالعه آخرین عمل تحقیقاتی بر روی لوله های پلی اتیلنی است که جوانب بسیاری مانند تاثیر شیمیایی لوله بر کیفیت، رنگ و بوی آب را نیز بررسی می کند و یکی از تحقیقات بزرگ در صنعت لوله توسط PPI بوده است.

یافته ها و گزارش ها مبنی بر این است که بصورت موقتی لوله های پلی اتیلنی در شرایطی که در محیطهایی قرار می گیرند که ممکن است مواد ضد عفونی کننده به عنوان محلول در آب حضور داشته باشد نیز عمر مفیدی بالای صد سال خواهند داشت.

این موضوع بدین معناست که در صورت استفاده از پلی اتیلن پایپ ها، دیگر نیازی ندارید نگران خطوط آبرسانی و لوله های خود و نشت یا ترکیدگی و تعویض آن ها باشید! این لوله ها بصورت کامل یک نسل را پشتیبانی می کنند!

طول عمر لوله پلی اتیلن

اما مدیر PPI (رادوشوزکی) اعلام داشته است که البته آزمایشات مبنی بر چنین نتیجه ای شده است و باید در عمل دید لوله های پلی اتیلنی در شرایطهای متنوع چه عکس العملی از خود بروز می دهند.بنابراین ۱۰۰ سال عدد مانعمولی است و میانگین عمر لوله پلی اتیلن را همان ۵۰ سال باید در نظر گرفت و این عدد به عنوان یک معیار معمول برای لوله های PE در نظر گرفته می شود.

از اواخر سال ۱۹۵۰ به دلیل امن بودن اتصالات و عدم نشتی، دوام بالا در برابر شرایط مختلف، مقاومت در برابر خوردگی های گالوانیک و کارایی طولانی مدت موفقیت آمیز، از لوله های پلی اتیلن در آمریکای شمالی و اروپا استفاده می شد.به مرور تحقیقات تحلیلی پیوسته تر و بصورت مستمر روی این لوله ها باعث شد صنعت به این نتیجه برسد که لوله های پلی اتیلنی یک سر و گردن از سایر لوله های فلزی و … بالاتر هستند و کارایی بیشتری دارند! در یک کلام واقعا به نسبت کارکرد خود بصرفه اند.

آزمایشگاه های جانا ناشر این تحقیقات بوده اند و این آزمایشگاه ها یک مرجع جهانی در زمینه آزمایش و ارزیابی اثر انواع مواد ضد عفونی کننده و برخی دیگر از مواد بر روی لوله ها است.تدوین و ادامه تحقیق همچنین در سال ۲۰۱۰ به اتمام رسید.در مورد اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس www.janalab.com مراجعه کنید.

درباره ppi

Plastics Pipe Institute یک انجمن تجاری است که در زیمنه بالا بردن آگاهی عمومی برای صاحبان مشاغل در صنعت در باره لوله های پلاستیکی می باشد.ppi برترین مرجع گسترش اطلاعات فنی درباره لوله های پلی اتیلن می باشد و با هدف توسعه کیفیت سیستم های لوله کشی است.البته شخص من تا به حال درباره لوله کاروگیت در این وبسایت چیزی مشاهده نکرده ام!

این مجموعه با سازمان های صنعتی در خصوص روش های تولید و روشهای نصب همکاری می کند.

بیشتر بخوانید : لوله پلی اتیلن چیست و چه کاربردهایی دارد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *