تست مقاومت لوله های پلی اتیلن در برابر آتش سوزی

تست مقاومت لوله های پلی اتیلن در برابر آتش سوزی

تخریب سیستم های لوله کشی آب در نیروگاه های هسته ای به یکی از بدترین مشکلات فنی برای مالکین این نیروگاه ها است.

لوله های پلی اتیلن با چگالی بالا (hdpe) جایگزین بسیار مناسبی برای لوله های آلیاژی در نیروگاه ها بوده و بیش از ۱۰ سال است که در این نیروگاه ها با سابقه درخشان استفاده می شود.برای اطلاع از قیمت به روز لوله به صفحه قیمت لوله پلی اتیلن مراجعه کنید.

لوله های دیگر هنگامی که در ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرند، ممکن است مسئله آتش سوزی را به همراه داشته باشند و مقاومت در برابر آتش از مهمترین مسائل در استفاده از این لوله ها می باشد.

دمای ذوب لوله های HDPE چقدر است؟

HDPE در دمای ۲۳۵ F و (۱۱۵ درجه سانتیگراد) شروع به ذوب شدن می کند و دمای اشتعال آن ۶۶۲ درجه فارنهایت (۳۵۰ درجه سانتیگراد) و به همراه اشتعال گازهای سمی را تولید می کنند.

این مقاله خلاصه ای از روش های توسعه مراقبت از لوله های پلی اتیلن در برابر آتش سوزی پرداخته ایم.این روش از زیر مجموعه ۴ خط لوله کشی به اثبات رسیده است که با انواع اتصالات مختلف موجود در لوله های پلی اتیلن تست شده است.

بر اساس تحقیقات سازمان استاندارد جهانی E119 هر چهار نمونه لوله بعد از ۴ ساعت در معرض آتش قرار گرفتن جان سالم به در بردند و هر کدام شکل هندسی، سطح مقطع و یکپارچگی مرز ساختاری و فشار خود را حفظ کردند.

همین موضوع می تواند دلیلی بر استفاده از لوله های hdpe در صنعت گاز باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *